Jumtu seguma ieklāšana un remonts

Kādus palīgus izvēlēties un kā izvairīties no biežāk pieļautajām kļūdām?

Vasaras beigās vai rudens sākumā jumta seguma ieklāšana un remontdarbi bieži vien ir pirms ziemas paveicamo darbu saraksta augšgalā. Tomēr šiem darbiem nepieciešamas iemaņas, uzcītība un specifiskas zināšanas. Tad rodas jautājums – kā šādu darbu paveikt ātri, kvalitatīvi un nepieļaujot elementāras kļūdas. Dalāmies ar praktiskiem un noderīgiem padomiem jebkuram mājamatniekam.

Rūpīgs stāvokļa novērtējums

Parasti ir izplatīts uzskats, ka jumta seguma ieklāšana vai remontdarbi jāsāk tikai tad, kad vecais jumts sāk brukt uz galvas vai pa caurumiem pil lietus ūdens. Taču šāds viedoklis ir gan aplams, gan arī naudu tērējošs. Tas ir tāpēc, ka jumta konstrukcijai, kas tek vai sāk sairt, jau ir nodarīts būtisks bojājums, kura likvidēšana, iespējams, ievērojami patukšos naudas maku. Tāpēc novērtējums jāveic savlaicīgi un atbilstoši. Vispirms parēķiniet, cik gadus jumts klāj māju. Speciālisti saka, ka kvalitatīvi materiāli un kvalitatīvs darbs nodrošina sirdsmieru aptuveni ceturtdaļgadsimtu. Taču mēs ne vienmēr zinām, kas jumtu klājis un kā tas ticis darīts. Vēl viena novērtēšanas metode ir vienkārša. Ja pamanīti bojājumi vai deformācijas, ir pēdējais laiks uzsākt renovāciju. Arī pēc stipra lietus ir vērts aplūkot bēniņus tuvāk. Ja atrodat ūdens tecēšanas vai citu bojājumu pazīmes, gatavojieties jumta darbiem.

Materiālu izvēle

Jumta segumiem un remontdarbiem nepieciešama augsta kvalitāte. Izvēlieties enerģiju taupošus materiālus, salīdziniet to īpašības, novērtējiet, cik daudz un kādi materiāli jums būs nepieciešami. Svarīga ir arī jumta materiāla izvēle. Lietuvā visizplatītākie jumta seguma materiāli ir dakstiņi, skārds un bitumens. Pirmais tiek izmantots daudzus gadus, tāpēc tā tehnoloģija ir jau labi attīstīta. Dakstiņus izgatavo no māla vai betona, tāpēc tie piešķir fasādei izturību un dabisku izskatu, ir izturīgi, nedegoši, ilgtspējīgi un pat absorbē lietus vai stipra vēja skaņu.

Salīdzinājumam, jumta skārds, iespējams, ir vispopulārākais materiāls, ko izmanto Lietuvā. Šādi jumti ir izturīgi, viegli un kvalitatīvi, tie tiek uzstādīti ātri, vienkārši un ekonomiski. Kas attiecas uz moderno bitumena pārklājumu, tas ir ļoti blīvs, lieliski piemērots dažāda lieluma nogāzēm, hermētisks, izturīgs pret mitrumu. Tam ir daudz priekšrocību, gan ieklājot jaunu jumtu, gan atjaunojot veco.

Palīglīdzekļu izmantošana

Jumta segumam nepieciešami atbilstoši palīglīdzekļi. Līdz ar to vēlamo rezultātu var sasniegt ne tikai pieredzējuši un profesionāli meistari, bet arī kvalitatīva jumta seguma hermētiķa izmantošana, kas ir ļoti svarīgi, jo veicot dažādus montāžas darbus ēkas fasādes pusē, pievienojot lietus savākšanas un novadīšanas sistēmas, uzstādot lietus ūdens notekcaurules, tērauda vai bitumena jumta segumus, jāgarantē hermētisks blīvējums.

Tā ir neatņemama šī darba sastāvdaļa. Jumtu un fasāžu blīvēšana ir obligāta, jo tā piešķir mājai izturību un hermētiskumu. Turklāt, strādājot ārpus telpām un pakļauti vides apstākļiem, ļoti svarīgi ir izmantot UV izturīgu hermētiķi, kas veido spēcīgu šuvi un ko var izmantot gan uz sausām, gan mitrām virsmām kā siltajā, tā arī aukstajā sezonā. Āra hermētiķu līnija FOME FLEX “Kauchuk All seasons” atbilst visām šīm prasībām.

Šie produkti ir ideāla izvēle objektiem, kas paredzēti blīvēšanai: jumtu dakstiņiem, PVC un metāla notekcaurulēm, jumtu segumiem. FOME FLEX “Kauchuk” līnija sastāv no 6 krāsām, kas atbilst Eiropā atzītajai RAL krāsu paletei – caurspīdīga, sarkana, brūna, pelēka, antracīta, melna. Šis hermētiķis ir lieliski piemērots tādu vietu blīvēšanai, kur tiek savienoti dažādi materiāli: betons-metāls, akmens-koks, plastmasa-stikls un daudzi citi. Pēc sacietēšanas produkts nodrošina izturību un saglabā fizikālās īpašības pat +100°C temperatūrā.

FOME FLEX “Kauchuk All seasons” ir profesionāls palīglīdzeklis ikvienam jumiķim vai remonta darbu veicējam. Izmantojot to un visus padomus, mājoklis būs drošs, ērts un estētisks.