Celtniecības līmes: ar ko tās atšķiras un kam jāpievērš uzmanība?

Celtniecības līme ir neaizvietojams palīgs dažādu iekšējo un ārējo celtniecības un remontdarbu veikšanā: nav jāurbj urbumi — ar līmi var piestiprināt pat smagus priekšmetus, kā arī savienot dažādus materiālus visgrūtāk sasniedzamās vietās. Turklāt arī produktu izvēle ir diezgan plaša: ir pieejamas poliuretāna, akrila un gumijas līmes, pie tam dažas no populārākajām un vislabāk novērtētajām ir hibrīdlīmes, kurām raksturīga augsta adhēzijas izturība.

Atkarībā no darba sarežģītības

Kā atzīmē Tegra State eksperti, dažādas celtniecības līmes var lietot gandrīz katram veicamajam darbam. Dažādiem vienkāršas apdares darbiem ieteicams izmantot akrila līmi, kuras ražošanā nav iekļauti šķīdinātāji. Līme Point 97 piemērota flīžu līmēšanai, naglu aizvietotājs Point 95 – koka un OSB plākšņu līmēšanai, koka līmēšanai – Point 204 Wood Fix Adhesive D3 ar paaugstinātu adhēzijas spēku, putupolistirola līmēšanai – Point 92, apdares elementu nostiprināšanai – Point celtniecības līme ar nosaukumu Acryl Tack Interior, savukārt dažādu plēvju līmēšanai un blīvēšanai – Point 203 Folie & Membrane Fix līme.

Uz poliuretāna bāzes izgatavotā un īpaši izturīgā montāžas līme PU 301 Metal & Wood Fix, kam raksturīga pastāvīga elastība, ir piemērota kāpņu pakāpienu un metāla konstrukciju līmēšanai un hermetizēšanai. Savukārt Point līme uz gumijas bāzes ir ar augstu sākotnējo saķeri un lieliski piemērota arī dažādu apdares elementu līmēšanai. Šis produkts ir ideāls naglu aizstāšanai, un to var izmantot arī flīžu līmēšanai. Tomēr jutīgākām virsmām vēlams izmantot akrila līmi, jo tās ražošanā netiek izmantoti šķīdinātāji.

Piemērotas pat laivu remontam

Hibrīdlīmes ir produkti, kas ir visnoturīgākie pret apkārtējās vides ietekmi, tie ir ļoti izturīgi un tiem raksturīga laba saķere. Tām ir augsts novērtējums to universālā pielietojuma dēļ, jo tās var izmantot gan būvmateriālu līmēšanai, gan vienkārša spoguļa piekarināšanai. Grīdlīstu un apmaļu piestiprināšanai ieteicams izmantot progresīvās tehnoloģijas Gudfor 911 hibrīdlīmi, savukārt Point 100 Ideas var uzklāt uz jebkuras virsmas, pat slapjas. Šī kristāldzidrā līme ir piemērota visiem celtniecības, remonta un komunālajiem darbiem un tai ir augsta S1 pelējuma noturības klase. Tirgū ir pieejama arī līme Point 105 HYBRI FIX MARINE, kas īpaši paredzēta laivu, jumtu un peldbaseinu remontam.

Celtniecības profesionāļi bieži vien izvēlas Point High Tack hibrīdtehnoloģijas līmi ar spēcīgu sākotnējo saķeri. Pateicoties savai noturībai pret apkārtējās vides ietekmi, tā ir piemērota lietošanai uz daudziem būvmateriāliem, pat uz slapjām virsmām, veidojot spēcīgu un vienmēr elastīgu savienojumu, kas spēj izturēt stiepes spēku līdz 335 procentiem. Saķeres spēks 20 t/m2 ļauj salīmēt pat ļoti smagus celtniecības elementus bez papildus nostiprināšanas.

Sevišķi augsta līmes izturība

Tomēr iespējams, labākā izvēle, jo īpaši darbā ar smagām konstrukcijām, ir Point 104 Turbo Power Fix hibrīdlīme. Šīs līmes sasaistes spēks ir līdz 380 t/m2, kas nodrošina lielisku saķeri ar betonu, ķieģeļiem, apmetumu, keramiku, stiklu, cieto PVC, metāliem, akmeni, OSB, koku un citiem materiāliem. Citiem vārdiem sakot, šo līmi raksturo tās universālais pielietojums un tā ļauj salīmēt daudzus konstruktīvos un apdares elementus. Līme nesatur agresīvus šķīdinātājus, tāpēc tā nebojā pat viegli sabojājamas virsmas.

Pateicoties augstajam sasaistes spēkam, šī līme ir piemērota lietošanai konstrukcijām ar lielu svaru, bet nelielu uzklāšanas virsmu. Tas lieliski noder LED apgaismojuma paneļu un līdzīgu konstrukciju uzstādīšanai, kā arī smagāku plakanu paneļu piestiprināšanai pie nelīdzenām un nestandarta virsmām.

Palīdz ietaupīt laiku

Point 104 Turbo Power Fix ir arī ļoti īss sacietēšanas laiks — 20 t/m2 saķeres spēks tiek sasniegts jau pēc 15 minūtēm, kas ļauj ātri paveikt darbu un ietaupīt daudz vērtīgā laika. Piemēram, izmantojot 2 – 3 mm platas šuves, 80% no galīgā saķeres spēka tiek sasniegts jau pēc trim stundām, savukārt citām celtniecības līmēm pilnīgai sacietēšanai nepieciešama vismaz viena diena. Tādējādi, piestiprinot alumīnija piekaramo griestu karkasus un ģipškartona paneļus, montāžu var paveikt dažu stundu laikā, kamēr, izmantojot citas līmes, var nākties gaidīt daudz ilgāk.

Šis produkts ir piemērots lietošanai gan iekšdarbiem, gan ārdarbiem un ļauj nostiprināt konstrukcijas uz mitrām virsmām, kas ir ļoti svarīgi arī lietainā pavasara laikā. Tādējādi ir daudz vieglāk plānot savus uzdevumus, strādāt ātrāk un efektīvāk, kas galu galā rada zemākas izmaksas.

Turklāt Point 104 Turbo Power Fix ir augsta temperatūras noturība no -40°C līdz +90°C. Produkta elastība pēc sacietēšanas ļauj droši piestiprināt pastkastītes, adrešu numurus un citus objektus, neveicot caurumu urbšanu fasādē, kas ļauj uzlabot ēku siltumizolācijas īpašības un nodrošināt augstu energoefektivitātes klasi.

Kopumā, izvēloties celtniecības līmes, jāņem vērā ne tikai saķeres stiprība, bet arī izturība pret mitrumu un uzklāšanas temperatūra. Tegra State speciālisti var sniegt padomu, kuru no produktiem būtu jāizvēlas kādam konkrētam darbam.